Online-mutabakat

Teknolojik gelişmeler her alanda kendisini göstermektedir. Şirketlerin faaliyetlerini daha kolay ve masrafsız yapabilmesine olacak sağlayan sistemler geliştirilmekte ve avantaj sağlamaktadır. Online mutabakat, web mutabakat veya e-mutabakat olarak bilinmektedir. Firmaların alacak verecek durumlarını hızlı, kolay ve sorunsuz olarak online ortamda yürütmelerine online mutabakat adı verilmektedir. Mutabakat sürecinde kâğıt, yazıcı, faks, telefon görüşmeleri, kargo gönderimi ve masrafı ayrıca arşivleme durumları ortadan kaldırılmaktadır.

               E-Mutabakat kolaylıkları

               Online mutabakat yöntemi ile ekstre karşılaştırma, BA/BS mutabakatı, firma bilgilendirme maili, cari hesap mutabakatı, online ekstre gönderimi, özel mesajlaşma sistemi, excel’ den kolay belge aktarımı ve ayrıca tüm mutabakatları tek bir ekrandan takip etme imkanı bulunmaktadır. Özel mesajlaşma sistemi, iletişim problemlerine çözüm bulmaktadır. Ayrıca Excel belgelerinin kolayca aktarılabilmesi kullanışlılık sağlamaktadır. Bu sayede mutabakat süreçleri çok daha hızlı olabilmektedir. Mutabakat sisteminin kolaylaşması ve takibin tek bir ekrandan karşılıklı olarak yapılabilmesini de sağlamaktadır.

               Online programlar ile neler yapılabilir

               Online programlar sayesinde, firmaların geriye dönük tüm mutabakat işlemleri görüntülenebilmektedir. Ayrıca mutabakat işlemleri karşılıklı olarak tek program üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Excel, pdf gibi farklı formatlardaki belgeler online programlar sayesinde sisteme kolaylıkla aktarılabilmektedir. Mail ve form tasarımları ile zengin içerikler hazırlanabileceği gibi ek dosya kullanılarak karşı firmadan online olarak ekstre dosyası alınabilmektedir. Hazırlanmış bütün form sayıları takip edilebilmektedir. Form gönderim yetkileri belirlenebilmektedir. Ayrıca Farklı birimlerde çalışan kişilere farklı mutabakatlar gönderilebilmektedir. Bakiyesi olmayanlar dışındaki belirli gruplara, belirtilmiş bakiye aralığındaki özel olarak belirlenen carilere mutabakat formu gönderilebilmektedir. Cari bakiye, cari bakiyeli döviz, cari vade bakiye, form BA, form BS türlerinde mutabakatlar hazırlanarak gönderilebilmektedir.

               E-Mutabakat programları nasıl kullanılır

               Sistemden hangi tür mutabakat gönderileceği seçilerek açıklama kısmında açıklama bilgileri girilmesi gerekmektedir. Sonrasında cari listede bulunan firma veya şahıslardan mutabakat gönderilecek olan seçilerek gönder butonuna basılması gerekmektedir. Hazır şablon halindeki mutabakat formları isteğe bağlı olarak düzenlenebilmektedir. Mutabakat yetkilendirmesi yapılarak aynı firma içindeki farklı birimlerde çalışan personele farklı mutabakat türünden gönderim yapılabilmektedir. Örneğin form BA ve form BS bildirimlerini bir birimdeki çalışana, cari bakiyeli döviz bildirimlerini de başka bir birimdeki kişiye gönderimi yapılabilmektedir.

Etiketler

Henüz Yanıt Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket
Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım