ba bs mutabakat

Ba Bs Mutabakat

BaBS Mutabakat, Maliye bakanlığının belirlemiş olduğu her ayin 5’ine kadar firmaların bildirilmesi gereken bir formdur. Firmalardan mal alış, mal alış iadesi, mal satış ve mal satış iadesi, giderler gibi belgelerin hesaplarında K.D.V hariç tutarda 5.000 tl’yi geçen tüm faturaların toplam tutarlarını ve fatura adetlerinin de mutlaka bildirilmesi gerekmektedir.

Online Mutabakat Avantajları

Mutabakat mektupları zamandan tasarruf etmek için sadece bir kaç saniye içerisinde mutabakat dosyanızı online olarak hazırlayabilirsiniz. Kolay Kullanım olduğu için müşterileriniz sistemi ilk defa kullanıyorsa kendilerine uygulama tanıtım maili gittiği için bu konuda herhangi bir sorun yaşamazlar. Kolay Aktarım, sayesinde henüz entegrasyon işlemi yapılmamış ise excelden de kolayca verilerinizi transfer edebilirsiniz. Kolay Erişim ile yapılan mutabakatlarla ilgili raporlara sadece saniyeler içerisinde de ulaşabilirsiniz.

Ba Bs Ne Zaman Verilir?

Bilanço esasına göre defter tutan mükelleflerin bir kişi veya kurumdan 5.000 TL ve üzerindeki faturaları mutlaka bildirmesi gerekir. Ba bs mutabakat yapılarak sisteme yüklenir. Mükellefler ise belirtilmiş olan bildirim formlarını, aylık dönemler halinde düzenlemek ve takip eden için ayın birinci gününden itibaren son günü olan akşamı saat 24:00’e kadar sistem üzerinden onaylama işleminin de mutlaka yapılması gerekir.

Mutabakat Mektubu Nedir?

Her işletmede dönem sonları borç alacak bakiyelerini kontrol etmek amacı ile hazırlanmış olan mutabakat mektubu, işletmeler arasında anlaşma gereği hazırlanmış olan bir formdur. Belli bir tarih aralığında hazırlanarak işletme cari hesabındaki bakiyelerin yazılmış olduğu mutabakat mektubu, karşılıklı olarak firmalarla mutabık olup olmadığının netleşmesi için hazırlanmış olan bir evraktır. Mutabakat süreçlerini online yürütebileceğiniz bulut tabanlı online mutabakat programı oldukça fazladır. Programlar oldukça hızlı, kolay ve güvenilir bir mutabakat programları oldukları için de birçok firma kullanır. Ba bs mutabakat formlarını bu şekilde hazırlayarak firmalara iletmek daha sağlıklı olacaktır. Bazı firmalar ise telefonda da görüşerek mutabakat yapmaktadır. Ancak mutabakat formlarını genellikle yazılı ve imzalı olarak almak daha sağlıklı olur. İlerleyen zamanlar da bir sorun çıkması halinde eliniz de bir belge olur.

Etiketler

Bir Cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket Online Anket
Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım Bursa Yazılım